„Už od čtvrté třídy mi bylo jasné, že sport bude mít v mém životě nezastupitelné místo, proto jsem se v této době přihlásila na základní školu se sportovním zaměřením. Musím ale přiznat, že jsem o této volbě nejdříve rodičům neřekla. Když mě na školu vzali a já jsem jim to oznámila, nebyli moc nadšení. To se ale zanedlouho změnilo a dnes jsou za mou volbu podle mě velmi rádi,“ popsala své sportovní začátky Šárka Grabmüllerová.
Není tak den, kdy by se Šárka Grabmüllerová nevěnovala nějakému sportu. Ať už jde o běh nebo jízdu na kole, v pohybu je pořád. Kromě toho, že si při sportování vyčistí hlavu z práce a samozřejmě se nabije energií, díky disciplíně, která ke sportu rozhodně patří, si lépe dokáže rozvrhnout i svůj čas. Možná pro svou píli a velkou lásku ke sportu je i úspěšnou triatlonistkou. „Triatlon jezdím závodně zhruba třicet let. A protože jsem hodně soutěživý typ, chci být i úspěšná. Podařilo se mi tak v minulých letech například získat čtvrté místo na mistrovství světa a v letošním roce jsem byla na pátém místě v Evropě a druhá v celkovém pořadí světového poháru,“ odhalila své úspěchy sportovkyně. Dnes už ale nezávodí sama, přidala její starší dcera. Ale i sportovcům nejdou všechny disciplíny stejně dobře. Šárka Grabmüllerová například před letním triatlonem, upřednostňuje triatlon zimní. „Přiznám se, že mě plavání, které je jednou z disciplín letního triatlonu, moc nebaví. Já jsem spíš na lyže a kolo, proto dosahuji lepších výsledků hlavně v zimním triatlonu,“ připustila sportovkyně tělem i duší malou slabinu.
Pro upřesnění, zimní triatlon se skládá z běhu, poté sportovci nasednou na kolo a závěrečné kolečko stráví na lyžích. „Konkrétnímu závodu ale předchází mnoho příprav. Lyže, které si vyberu na závod, se třeba musí namazat. Rozhoduje ale i správný výběr oblečení, bot, prostě všeho, čeho při závodech využívám. Můj výběr je hodně ovlivněn počasím, které v den závodu je. Abych poznala nejvhodnější variantu, musím si také ještě ráno projet náhradní trasu,“ uvedla do zákulisí soutěže Šárka Grabmüllerová. Detaily ale neřeší jen v zimě, ale při méně oblíbeném letním triatlonu. Ten má jednu výhodu. „Snáz se na něj balí věci,“ směje se. Protože v rámci závodů jezdí i do zahraničí, triatlonistka navštívila nejen evropské, ale i exotické země. Byla ve Slovinsku, na Novém Zélandě, v Argentině ale i dalších zemích, zavazadla jsou nedílnou a mnohdy velkou součástí. „Můj největší koníček mi tedy přináší i spoustu nových zážitků a zkušeností. Tyto cesty jsou financované z části z reprezentace, z oddílu, a hlavně z peněžních darů sponzorů. Jedním z největších sponzorů je také můj manžel, který je stejně jako já a vlastně i mé dcery velkým milovníkem sportu,“ dodala. Závěrem přiznala, že sport bude mít prostě její rodina v genech. „Je to veliká droga,“ ujistila Grabmüllerová.