Fleischmannovi, kteří bydlí v domě těsně vedle areálu školky, tvrdí, že byt ve školce obývají nepřizpůsobiví občané. Ti by prý mohli svým chováním působit problémy jak dětem, které do školky chodí, tak i dalším obyvatelům obce. Proti tomu se ale ostře ohrazují ostatní zainteresovaní, kteří tvrdí, že podstatou celého problému jsou velmi špatné mezilidské vztahy mezi Fleischmannovými a rodinou, která byt ve školce obývá.


Na to upozornil jak bohumilický starosta Jaroslav Nový, tak i ředitelka mateřské školy Dana Šmídová. Oba tvrdí, že spor, který se týká obyvatel bytu ve školce, nedělá dobrou reklamu obci ani školce samotné.
„Velmi nás mrzí způsob jednání, jakým manželé Fleischmannovi řeší své problémy, o to více v době, kdy je o školku velmi dobře pečováno a celý objekt byl v minulých letech modernizován a opraven," uvedla ředitelka školky Dana Šmídová, která také upozornila na to, že slovní stížnosti ze strany Fleischmannových opakovaně řešila. Po několika kontrolách ze strany vedení školy i starosty Jaroslava Nového prý nebyly zjištěny žádné nedostatky, na které Fleischmannovi upozorňují.


To ostatně ve svém dopise, který jako podporu ředitelce školky  zaslali, tvrdí i rodiče dětí, které do školky chodí. Nikdo prý v areálu školy nekouří. „A psy odvádí denně na vycházky na vodítku mimo areál školy," doplnila ředitelka.
Bohumilický starosta navíc upozornil na to, že vztahy mezi dvěma rodinami se zhoršily až v poslední době, obyvatelé bytu ve školce zde však už bydlí několik let. A Fleischmannovi si na ně nikdy nestěžovali. Spíše naopak. „Kolikrát spolu seděli na zahradě, pili kávu, rozmlouvali. A teď  na tři ženské, které v bytě bydlí a nemohou se bránit, hází takovouto špínu," zlobí se starosta Jaroslav Nový. Podle něho se žádné z tvrzení Fleischmannových nezakládá na pravdě. „Tyto lži mohou školku jedině poškodit, a to zcela bezdůvodně," podotkl starosta s tím, že celý spor je tvrzením proti tvrzení.


Ve prospěch rodiny, která byt ve školce obývá, ale hraje fakt, že Krajská hygienická stanice při své kontrole žádné pochybení nezjistila. Zdravotní dozor přitom přijel na návštěvu do školky z důvodu stížnosti. Tu zasílali právě Fleischmannovi. A ve svém dopise se rodiny zastali i obyvatelé obce. I těm způsob řešení sporu, do něhož je zatahována i dobrá pověst školky, vadí.
„Fleischmannovi se ve sporu staví do role lidí, jaké v nich místní těžko mohou najít, chovají se jen zle a nenávistně. Není proto divu, že se rodiče chtějí také ozvat," doplnil starosta obce Jaroslav Nový.