Jenže. „Strážníci na místo přijedou, na chvíli se situace uklidní, a sotva za nimi zaklapnou dveře, jde volume zase doprava a dveře do lokálu jsou opět dokořán. Spát tady prostě občas nejde,“ popsal situaci jeden z obyvatel Prachatic, jenž si nepřál zveřejnit své jméno. Není nic neobvyklého, že někdo volá strážníky i několikrát za noc.

To, že je ve městě s hlučností vycházející z barů problém, připustil zástupce ředitele prachatické městské policie Karel Novák. Ten potvrdil, že přítomnost strážníků vše srovná, ale jak jsou pryč, pouští se muzika zase naplno. „Vyjíždíme tam hlavně o víkendech,“ upřesnil.

„Největší problém máme v ulici Krumlovská,“ připustil nedávno prachatický starosta Jan Bauer. Situace je hlavně prý v letních měsících neúnosná a domluva téměř žádná. „Ta muzika tam hraje už od ranních hodin,“ přiznal Bauer. Doplnil, že s majiteli heren a nonstopů město už od prázdnin diskutuje a stanovili si společná pravidla. „Někteří je ale zatím nesplnili, proto další jednání s provozovateli těchto zařízení bude v nejbližších týdnech,“ doplnil jeho slova tajemník městského úřadu Karel Pašek.

Starosta Jan Bauer ale připustil, že situace na Krumlovské směřuje k tomu, aby byl podnik uzavřen zcela. Jednou z variant, jak jasně říci, že lokál porušuje vyhlášku města, je i hygienické měření hluku. „Je to složité a zdlouhavé, ale uvažujeme o tom,“ řekl. Upřesnil pak, že provozovatele jednotlivých nočních podniků vedení města konfrontovalo se svodkou městské policie. V ní jsou totiž uvedeny počty výjezdů do jednotlivých lokalit města i s datem a časem události. „Ta herna je tady jen pro zlost. Chápu, že se někdo chce v noci bavit, ale proč u toho musí budit okolí. Přece stačí jen zavřít dveře a chovat se ohleduplně, i když zavřít ten podnik by bylo nejlepší,“ uzavřel obyvatel Krumlovské ulice.