Tak právě tím se v současné době zabývají prachatičtí radní. Deníku to včera potvrdil prachatický místostarosta Robert Zeman.

Budova se „Sovou" na nejvyšším místě střechy bude totiž od 1. července prázdná. Soukromá střední odborná škola a střední odborné učiliště v Prachaticích totiž k poslednímu červnu letošního roku končí. „Ano, od 1. července bude budova prázdná a na nás je, najít další využití, je v majetku města," řekl místostarosta Robert Zeman.
Radnice ale zatím neví, co s budovou bude. Své vyjádření zatím musela radním dát ředitelka ZŠ na Zlaté stezce Lenka Králová. Podle toho by bylo možné tam některé třídy nastěhovat. „Zatím jsme prověřili stav. Víme, že by bylo reálné stěhování několika tříd ze základní školy. Víme, kolik je tam tříd a kolik dětí by mohlo do budovy staré Sovy chodit," popsal současný stav. Režijní náklady by vyšly stejně, ale zaplatit by město muselo stěhování.
V úvahu tak připadají další možnosti, jako nabídnout budovu nějakému jinému subjektu. V úvahu připadá například školicí středisko. „Mluvím pouze o úvahách," upozornil místostarosta. V úvahu připadá i stěhování speciální školy do budovy Sovy.

Radní ale už odsouhlasili odkup části zařízení budovy. „Odsouhlasili jsme nákup věcí asi za sto sedmdesát tisíc korun, jde například o rolety, rozvody sítí nebo vestavné skříně," připustil Robert Zeman s tím, že to musí odsouhlasit zastupitelé.

Základní škola v ulici na Zlaté stezce měla k dispozici šest pavilonů a objekt s tělocvičnou. Dva pavilony byly před několika lety odpojeny a prostory jsou 
v současné době nabízeny k pronájmu. SSOŠ a SOU Prachatice nyní opouští sousední budovu Sovy, kde je šest tříd a zázemí pro pedagogy.