Uzávěra rašeliniště byla naplánována do konce října, ale skončila v pátek 14. října. „Řemeslníci zvládli rekonstrukci o něco dříve. Na Soumarském rašeliništi tak vznikl plnohodnotný poválkový chodník,“ uvedl mluvčí parku s tím, že rekonstrukce rašeliniště uzavřela letos 1. srpna. Výstavba poválkového chodníku na Soumarském rašeliništi vyšlo Správu NP Šumava na více než 4,5 milionu korun. Postavit chodníky bylo ale podle informací Jana Dvořáka více než nutné. Rašeliniště park revitalizoval před dvaceti lety. To se postupně regeneruje a zavodňuje, podzemní voda stoupla a stále zamokřených míst přibylo. „Situace je tak daleko, že bez povalového chodníku není možné projít naučnou stezku suchou nohou,“ vysvětlil.

Začátkem tohoto týdne pak Správa NP začala opravovat dřevěný chodníček také na Chalupské slati. „Tam je uzávěra naplánovaná na ještě zhruba tři týdny,“ upřesnil Jan Dvořák.

Turisté v NP Šumava pak najdou omezení také na cyklotrase Vltavská cesta. Tam totiž správa železnic opravuje vlakové přejezdy na trati Volary – Černý Kříž. Vltavská cesta je proto do 17. října uzavřena.