Na přebor České republiky v atletice, který pořádala vimperská Nerudovka spolu s odborovým svazem Stavba, přijeli zástupci pěti středních stavebních škol z celé republiky.

Do Vimperka se sjeli atleti ze stavebních škol. Nerudovka připravila třetí ročník závodů.
Studenti stavebních škol bojovali o atletický pohár ve Vimperku

Kromě soutěže mladých zdravotníků, se v Prachaticích v uplynulém týdnu konala také soutěž cyklistů. Jako tradičně si první místo odvezly děti ze Šumavských Hoštic, postupují do krajského kola.

Swap knih na prachatické Národce.
Zprávy z Prachatic: Děti z Šumavských Hoštic kolo ovládají, zmizela skládka

Jedenáct miminek přivítal v květnu do života prachatický místostarosta Jan Kotrba a matrikářka Iveta Nová. Do prachatické Obřadní síně přišlo se svými rodiči sedm holčiček a čtyři kluci.

Jakub Vávra s rodinou.
Gabriela, Šimon, Jakub nebo Lucie. To jsou nejmladší občánci Prachatic

Prvním letošním miminkem narozeným v Prachaticích je Mikuláš Maršál. Poprvé zakřičel na svět v prachatické porodnici 4. ledna.

Mikuláš Maršál je prvním miminkem roku 2024.
Jan Kotrba přivítal Mikuláše. Letos se v Prachaticích narodil jako první

Vimperští nezahálejí a sotva se umoudřilo počasí opravují, co se dá. Za pár dnů se překlopí do další etapy rekonstrukce ulice 1. máje, což jen největší investice Vimperských v posledních několika letech. Také Pivovarské terasy už mají jasnou podobu. S jejich financováním ale vydatně pomáhá dotace.

Kontrolní den na stavbě a obnově vimperských Pivovarských teras.
Krátké zprávy z Vimperka: Vyhlídka se rýsuje, hřiště bude o prázdninách

Jedenatřicetiletý řidič Suzuki pod vlivem alkoholu narazil zezadu do motorkáře. Od nehody odjel, aniž by se přesvědčil, že je motorkář v pořádku. Hrozí mu až tři roky „basy“.

Srážka Suzuki na motocyklu KTM.
Na jednoho trochu příliš: Opilý, bez papírů, boural, ujel a zase řídil

Chvíle, kdy dělníky potkáme na každém kilometru silnice, přišla. Z Prachatic směrem na Volary provoz řídí semafor. Staví se tam stoupací pruh od Americké zatáčky. Pendleři už si zvykli, že musejí vyrazit do práce o pár minut dřív.

Děravá silnice z Volar na Lenoru.
Řidiče čeká zdržení: Díry v asfaltu z Volar na Lenoru začnou mizet v červnu

Dechový orchestr vimperské ZUŠky v posledních dvou týdnech vyrazil dvakrát soutěžit a dvakrát přivezl domů cenné kovy. Jednou to bylo zlato v podobě Zlatého pásma. Třetí místo si přivezl z Chorvatska.

Dechový orchestr ZUŠ Vimperk se zúčastnil mezinárodního soutěžního festivalu dechových orchestrů v chorvatském Omnišalji a také ústředního kola přehlídky dechových orchestrů ZUŠ České republiky.
Potlesk pro vimperskou dechovku. Pod Boubín přivezla zlato a bronz

Dub, Vlachovo Březí, Volary nebo Netolice. Místa, kde se na komínech usídlily čapí rodinky a vypadá to, že jejich mláďata se brzy podívají po okolí. První čapí děti se totiž na jihu Čech vylíhly právě na Prachaticku.

Čapí rodinka ve Strunkovicích nad Blanicí.
V Netolicích mají čtyřčata, ve Volarech čápi ještě sedí na vejcích

Jedinečnou výstavu žáků písecké základní umělecké školy pod vedením učitelů výtvarného oboru Lucie Boháčové, Lenky Termannové, Marcely Bláhové a Michala Jakeše můžete vidět v budově krajského úřadu. 

Pod hlubinami snů a za hranicemi fantazie. Výstava prací žáků písecké ZUŠ Otakara Ševčíka zaplnila budovu krajského úřadu v Budějovicích.
Zdeněk Troška otevřel svět fantazie v Budějovicích. Podívejte se
Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková