Tlusté zdi, chybějící podsklepení, trezorová místnost připomínající atomový kryt nebo skála v podzemní části domu. Překvapení, o kterých neměl majitel bývalého sídla prachatických komunistů, společnost Residence Invest Prachatice, ani tušení. Překážky ale překonala a nabízí sluncem zalité bydlení s impozantním výhledem do okolí.

Jan Veselý, rodák a velký patriot Lhenic má od středy 1. května úsměv od ucha k uchu. Karel IV. se po létech dohadů a odmítání konečně usadil na lhenickou kašnu na náměstí. Po dlouhých šesti letech.

Zahájení nové sezony, letos už čtrnácté, Chlumanského trhu počasí přálo, a tak se nikdo nedivil, že dorazily desítky prodejců a stovky lidí. První květnová sobota byla pro zahájení Chlumanského trhu jako dělaná.

Pětiletá holčička se ztratila v neděli 5. května dopoledne se rodičům v šumavském lese poblíž Stachů na Prachaticku při procházce. Matka po zhruba hodině hledání zalarmovala policii, horskou službu, vrtulník i tým záchranářů se psem. Pátrání mělo šťastný konec.

Nulovou toleranci vyhlásili na přelomu dubna a května policisté. Na silnice tak s přístrojem na měření alkoholu v dechu vyrazili o čarodějnické noci i ti z Prachaticka. Srovnání s loňským rokem říká, že opilých řidičů je letos více.

Galerii Kvilda, která je svoji polohou ve výšce 1070 metrů nad mořem nejvýše položeným galerijním prostorem v České republice, vystavuje fotografie Stanislav Schneedorf z Volar. Stanislava Schneedorfa, kterému nikdo neřekne jinak než Sten, zná na Prachaticku téměř každý. S láskou a na vlastní pěst totiž hledá a renovuje šumavské křížky. Jenže ty vystavovat nemůže, protože je vrací zpět do šumavských lesů, luk a strání.

Rachot z oblaků nad Prachatickem a Krumlovskem nejsou bouřková mračna. Vojenský prostor v Boleticích pro tentokrát obsadili letci. V pondělí 6. května si lidé mohli myslet, že se ocitli pod leteckou palbou. Všechno je jen cvičné.

Nejen dřevěné sochy od Karla Krále lemují prachatickou tankovku. Před pár dny tam přibyly cvičební prvky. Ti, kdo vyrazí na procházku, tak nemusejí jen protahovat nohy, ale rovnou celé tělo a vytvarovat si břišní svaly na čerstvém vzduchu.

Slib Jihočeského kraje, že se ještě letos pustí do úpravy přehledné, ale podle statistik nehodovost nebezpečné křižovatky U Stopařky ve Vitějovicích se pomalu, ale jistě naplňuje. Rada Jihočeského kraje před pár dny schválila stavební firmu, která se pustí do práce.