„Denně vypravíme šest aut pro dovoz personálu. O sobotách a nedělích sem z Vimperka jezdí dvakrát denně sestry na injekce. Dvě auta denně na rozvoz obědů. A to je pouze zlomek. Takže bude-li se jezdit přes Boubskou, tak je to pro nás až ohrožující, protože nemáme žádné finanční rezervy a naopak nám ještě spoustu peněz pro naše projekty chybí,“ doplnila ředitelka charity Dana Marková.

„Vzhledem k tomu, že bydlím na Homolce a pracuji v Husinci, tak nemám problém s cestou do práce. Přesto do města jezdím každý den. Nepříjemnosti mi to tedy způsobí, ale je to nutné a už to mělo být dávno hotové,“ řekl František Suchý z Vimperka.

„Já v podstatě ani nevím, že se něco takové chystá. Zpravuji mimo Vimperk i farnost Šumavské Hoštice a Svatá Maří a často jezdím jak do Prachatic, tak do Českých Budějovic na biskupství. Jak moc mi to zkomplikuje život, se ukáže,“ poznamenal vimperský farář Michal Pulec.

Práce by měly začít příští rok. Viadukt komplikuje cestu do města především nákladní dopravě, kamiony se pod něj nevejdou. Několikrát ročně zkoušejí štěstí a zablokují tak hlavní tah městem.

Více vtištěném vydání.