"Sýr je vyroben majitelem farmy Pavlem Štěpánkem a je z ovčího a kozího mléka," představil první dobrotu pořadatel přehlídky. Jeho váha byla 2,4 kilogramu a vyvolávací cena stanovena na 400 korun. Za sedm set korun ho nakonec získal Jaromír Novák. Tradici v dražbě mají lahve archivních vín a stejně jako v předchozích ročních se i letos dražily tři výborná vína s vyvolávací cenou 500 korun. Jako první byl k mání Ryzlink Rýnský ročníku 1995, který za tři tisíce korun získala Veronika Kraliková z Prachatic. Tradičně o jednu z lahví v dražbě usiluje bývalý prachatický starosta Jan Bauer. Povedlo se mu získal Ryzlink Vlašský ročník 1995 za tři tisíce korun. Třetí nabízenou lahůdku Chardonnay z roku 2002 získal za čtyři tisíce korun František Šimek z Prachatic. Celkem tak letošní dražba vynesla 10 700 korun, které ředitel přehlídky Michal Kočan předal Robertu Hunešovi. Dražba je totiž charitativní a peníze jsou určeny pro Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích.

Přehlídka Sýry a víno pokračuje dnes, v pátek 6. října, večer v Arkádách a Sklepích Staré radnice v Prachaticích. Milovníci dobrého vína a kvalitních potravin mohou přijít ochutnávat v době od 16 do 23 hodin.

Zítřek, sobota 7. října, bude jen o rybách, zvěřině a vínu. Přehlídka pokračuje 12. ročníkem eno-gastronomické přehlídky Ryby a víno a 3. ročníkem eno-gastronomické přehlídky Zvěřina a víno. V druhém přehlídkovém dni se bude konat nevšední doprovodný program. V kostele sv. Jakuba Většího v Prachaticích se uskuteční Svatohubertská mše. Ta začíná v 15.30 hodin. V 17 hodin pak vystoupí trubači před Renesanční radnicí a zahájí tak druhý den přehlídky. Jako další část doprovodného programu se v několika vstupech uskuteční akce „Ryba na talíř“ Ministerstva zemědělství, OP Rybářství na podporu a propagaci sladkovodních ryb. Chybět nebudou ani ukázky přípravy a předvádění pokrmů z ryb, ukázky filetování ryb či prodej odborných knih. Ryby, zvěřina a víno se v sobotu koná od 17 do 27 hodin v Arkádách a Sklepích Staré radnice v Prachaticích.

Přehlídek se pravidelně zúčastňuje a prezentuje svá skvělá Vína na tři desítky našich vinařů z obou vinařských oblastí Moravy a Čech. Za dobu pořádání našich eno-gastronomických přehlídek, prezentovalo svá vína více než 140 vinařů a vinařských společností.
Mlékáren a mlékařských společností se letos zúčastní čtrnáct, z toho tradičně jedna mlékárna ze sousedního Bavorska. Většina prezentovaných vzorků sýrů obdržela známku kvality KLASA, nebo některá z regionálních ocenění.