V lyžařských areálech mají z počasí posledních dvou dnů neskrývanou radost. Méně nadšení jsou silničáři a hlavně někteří řidiči.


„Konečně je všechno, jak by mělo v zimě být. Sněží trochu s větrem, ale vítr není nijak silný. Lyžaři jsou sice trochu zasněžení, ale myslím si, že to nikomu moc nevadí. Je to super," chválil si včera podmínky pro lyžaře Richard Jirouš z areálu v Kvildě.


A s plným provozem už počítají také na Zadově. „Za poslední dva dny připadlo kolem třiceti centimetrů nového sněhu. Na sjezdovkách je navíc vrstva technického sněhu, takže tam leží od pětadvaceti do pětačtyřiceti centimetrů sněhu. Protože se podmínky výrazně zlepšily, mohli jsme otevřít další sjezdovku na Kobyle, jede i sjezdovka u Horejšů a nejpozději na víkend bychom pustili do provozu i jednosedačkovou lanovku a sjezdovky pro Churáňov," konstatoval Petr Vondraš, vedoucí provozu Lyžařského areálu Zadov.


Druhý den jsou jen s krátkými povinnými přestávkami na silnicích i posádky posypových vozů a traktorů silničářů na Prachaticku. „Od úterního odpoledne máme venku na silnicích v podhorských a horských oblastech prakticky pořád zhruba čtyřicet vozidel," uvedl Martin Grožaj z prachatického závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje. I když na šumavských silnicích vítr tvořil sněhové jazyky a závěje, kritičtější byla včera situace na silnici na Strážný.