20.35 hodin: V tuto chvíli se rozjela kolona na vozovce směrem do Prachatic. Na chvíli totiž musela zůstat stát i osobní vozidla, aby mohla vyprošťovací souprava vrátit nákladní soupravu zpět na silnici.

"Silnice ale příšerně klouže," potvrdil jeden z řidičů, který až do teď čekal až nákladní soupravu speciální zařízení vyprostí ze stoky.

20.10 hodin: Právě v tuto chvíli se na místo komplikací dostavila asistenční služba a začíná s vyrošťováním nákladní soupravy. "Podle jejich vyjádření by mělo vyproštění mělo skončit během dvaceti minut. Podle mého názoru a hlavně zkušesností si osobně myslím, že plný provoz bude obnoven zhruba v devět hodin," řekl před malou chvílí Martin Grožaj.

19.32 hodin: Teprve před sedmou hodinou se podařilo zajistit vyprošťovací zařízení pro nákladní soupravu pelhřimovského dopravce. "Nákladní souprava je plně naložena obilím, což znamená, že vyproštění bude vzhledem k nákladu hodně složité," řekl pro Deník Martin Grožaj.

V každém případě potrvdil, že osobní doprava je do úseku z Volar do Prachatic pouštěna, ale policejní hlídky, které se v sedm hodin vystřídaly, jí řídí kyvadlově.

Kamiony do úseku nesmějí vůbec. To, aby se nemohlo stát, že by se jedna z nejdůležitějších silnic na Prachaticku zavřela zcela. "Je nutné, abychom zajistili průjezdnost silnice. Z původních půl stupně nad bodem mrazu, je ted teplota mínus jeden stupeň. Udržet sjízdnost bude v noci složitější," doplnil.

Stále však platí, že kamiony policie zadržuje v Prachaticích ve stoupání k Lázním sv. Markéty. Ve Volarech se pak kamiony obracejí a musejí místo objet přes Vimperk.

18.55 hodin: Osobní automobily z Volar do Prachatic projedou. "Jedeme sice třicet, ale jedeme," upřesnil Deníku do telefonu jeden z řidičů na trase do Prachatic. Kamion ovšem je ovšem ještě v tuto chvíli částečně ve stoce a blokuje jeden jízdní pruh.

16.54 hodin: Rozvodí je v této chvíli neprůjezdné. "Čeká se na vozy údržby silnic," upřesnil před několika minutami vedoucí prachatického Dopravního inspektorátu Martin Grožaj. Řidič jednoho kamionu totiž sklouznul do příkopu, a tak na místo vyjely dvě hllídky dopravní policie z Prachatic. Kaminony jsou v tuto chvílil odstavovány už v kopci na Lázně sv. Markéty.

"Nechceme, aby se nám doprava zastavila do Libínského Sedla," řekl Grožaj. Doplnil, že ve Volarech pak hlídka obvodních policistů vrací kamiony zpět na silnici první třídy ve směru na Vimperk. Přes Rozvodí v současné době projet nelze, ani osobní auta neprojedou. "Ve Volarech mají kamiony prostor k otočení," dodal policista.

Komplikace jsou způsobeny hustým sněžením a stále klesající teplota, která vytvořila z vozovky ledovku. Situaci na silnici Blažejovice - Volary dále sledujeme a aktuálně je budeme zveřejňovat.

Podle serveru meteopress.cz bude počasí v následujících dnech vypadat takto:

Pondělí 20.12. 2010
Převážně zataženo, místy sněžení, déšť se sněhem nebo srážky mrznoucí. Večer od jihozápadu srážky intenzivnější. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem -2 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.


Úterý 21 .12. 2010
Oblačno až zataženo, místy déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť.Noční teploty -3 až -7 °C. Denní teploty -1 až 3 °C. Jižní vítr 3 až 7 m/s.


Středa 22.12.2010
Oblačno až zataženo, místy déšť se sněhem nebo mrznoucí déšť. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -1 až 3 °C. Východní vítr 2 až 6 m/s.