„Vyjížděli jsme po třetí hodině ranní. U Kubovy Huti totiž stál kamion a hned několik osobních vozů. Náš sypač dorazil na místo asi o půl hodiny později a situaci se nám podařilo dát okamžitě do pořádku,“ popisoval dispečer Správy a údržby silnic v Prachaticích. Podle jeho slov pracovníci Správy a údržby silnic v Prachaticích situaci neustále monitorují a jsou připraveni ihned vyrazit. „Nejhorší počasí je v okolí Kvildy, na Javornicku či Zadovsku. Tam stále sněží. Komunikace jsou ale v současné době posypané a sníh proto taje bez problémů. Prachaticko pochopitelně sledujeme a jsme připraveni kdykoliv vyslat další techniku,“ dodal.

Obyvatelé Prachaticka zatím také nemusejí mít obavy z toho, že by se nedostali autobusem za svými blízkými či za prací. „Momentálně je vše v klidu. Problémy s autobusy zatím nemáme. Jednotlivé spoje fungují normálně,“ ubezpečil vedoucí ČSAD Prachatice Jaroslav Maryška.
Na Kvildě ve středu hustě sněžilo po celý den. „Okolo půl osmé ráno tu byly čtyři stupně pod nulou. Byla tu vrstva sněhu a náledí. Silničáři ale hlavní komunikace posypali a jsou proto normálně průjezdné,“ popsal starosta Kvildy Václav Vostradovský. Kvildští jsou podle slov starosty na zimu dobře připraveni. „Máme i vlastní techniku a rovněž spolupracujeme i se soukromníky. V současné době tu máme okolo pěti centimetrů sněhu, ale neustále přibývá. Jak bude situace vypadat dále, se ukáže až v příštích dnech. Nepříjemný pro obyvatele je ale fakt, že tu momentálně máme kvůli opravám odstávku elektrického proudu. Sice se jedná o plánovanou a předem ohlášenou akci, ale s tímto počasím skutečně nikdo nepočítal,“ upřesnil včerejší situaci na Kvildě Václav Vostradovský.

Stejně tak i v Lenoře ve středu hustě sněžilo, ale sníh velké starosti místním nezpůsobil. „Hlavní komunikace jsou posypané a sníh se proto na nich nedrží. Zůstává pouze na okolní zeleni. Je tu asi tak pět centimetrů sněhu. Teplota se drží stále okolo nuly. Momentálně tedy žádné větší problémy s počasím nemáme,“ zhodnotila včerejší situaci v Lenoře její starostka Jaroslava Krnáková.

Ve Strážném se sníh ve středu držel hlavně na loukách a střechách domů. „Jednou padá sníh vydatněji, po druhé méně. Stále se to mění. Hlavní tahy obcí máme dobře posypané a sníh postupně taje. Máme k dispozici dostatek techniky a jsme proto dobře připraveni na další sníh. Nezbývá než doufat, že se počasí výrazně nezhorší. Uvidíme, jak to bude vypadat v příštích dnech. Teď tu máme okolo pěti centimetrů sněhu,“ upřesnil ve středu místostarosta obce Strážný Jiří Vacek.