Za tohle chlapské gesto si vysloužil poděkování od iniciátorů hnutí Za bezpečné město a přineslo mu také podporu lidí v krocích, které navrhoval. Výsledkem bylo nakonec i zastupiteli schválené navýšení počtu strážníků o jednoho a také větší mzdové prostředky pro zajištění trvalého dohledu nad kamerovým systémem.

I když Daniel Ziemba s odstupem času tvrdí, že by svůj slib dodržel, přece jen je rád, že k tomu nedošlo. „Jsem rád, že vyhrál zdravý rozum a že jak vedení města, tak především zastupitele při schvalování rozpočtu mé argumenty přesvědčily. Osobně jsem rád za občany města a doufám, že poznají rozdíly v práci městské policie. Pokud se týká mého rozhodnutí, je těžko je hodnotit. Jsem každopádně rád, ale jestliže by se nepodařilo posunout městskou policii dál, určitě bych svůj slib dodržel," trvá na svém vrchní strážník.

A se současným stavem ve vedení městské policie je spokojen i starosta Vimperku Bohumil Petrášek. „V panu Ziembovi má městská policie dobrého šéfa a já, jakožto člověk, který městskou policii z titulu své funkce řídí, v něm mám oporu. Dokázal atmosféru mezi strážníky zklidnit, vytvořit jim pozitivní pracovní prostředí bez negativních emocí z minulosti," dodal Bohumil Petrášek

Ani tak to nebude mít Daniel Ziemba jako vrchní strážník jednoduché. Poté, co zastupitelé navýšili rozpočet městské policie o necelý milion korun a posílili ji o dalšího strážníka, budou chtít vidět i odpovídající výsledky. Ty se mohou projevit už tím, že městskou policii doplní tři noví strážníci ve věku 22 až 24 let. „Výrazně se nám tak sníží věkový průměr ze současných jednačtyřiceti na šestatřicet let," zdůraznil Daniel Ziemba. Pokud se týká znalosti místního prostředí, dva noví strážníci jsou místní. „U nich problém nebude. Ten třetí se s ohledem na zkušenosti starších kolegů rychle zapracuje," ubezpečil vrchní strážník.