Slavnosti Zlaté stezky nestály městský rozpočet ani korunu. Včera to Prachatickému deníku potvrdil starosta Martin Malý. V pondělí totiž dostali radní na stůl kompletní vyúčtování letošního ročníku slavností.


Letošní Slavnosti Zlaté stezky tak vyšly na milion osm set osmnáct tisíc korun. „Je to o něco více, než jsme předpokládali. Odhadovali jsme náklady na milion a tři čtvrtě," zhodnotil starosta. Upřesnil ale, že vyšší částky město získalo ze vstupného. „Letos byl třetí nejvyšší počet návštěvníků od roku 2006, kdy statistiky vedeme. I když ve srovnání s rokem 2011 to bylo o tisíc lidí méně," srovnal starosta předchozí ročníky s tím, že nejvyšší počet lidí bylo na slavnostech v roce 2010, kdy se slavilo Milénium Zlaté stezky. „Tehdy přijelo deset tisíc lidí," doplnil.


Počet lidí v posledních třech letech stoupl a zároveň vedení radnice dodrželo vlastní slib, že Slavnosti Zlatá stezky nebude dotovat z městského rozpočtu. „Hlavní část příjmů tvoří sponzorské příspěvky, grant a také poplatky od trhovců a samozřejmě vstupné. Výdaje jsou především na zajištění kulturního programu a technické zázemí pro interprety," vyjmenoval. Jen na vstupném město vybralo více než devět set tisíc korun. Zisk půjde do rozpočtu města.

Výdaje na slavnosti: 1,818 milionu korun

Příjmy: 1,819 milionu korun

Zisk: 688,78 

Počet návštěvníků: 6860