Opozice vlastně vůbec poprvé dostala šanci diskutovat k tomu, co projednávají prachatičtí radní, jejichž jednání je neveřejné, ale zastupitelé dostávají informace, o čem radní rozhodují. Bývalé vedení města Prachatice pod vedením Martina Malého (Nezávislí) k tomu opozičním zastupitelům nikdy nedalo prostor. A tak nejprve zastupitelka Lenka Králová (Nezávislí) vznesla dotaz, zda a jak bude do Slavností Zlaté stezky začleněn nově opravený Štěpánčin park. „Jak to bude s Pivovarskou zahradou, když Štěpánčin park bude nový,“ zeptala se. Starosta Jan Bauer přiznal, že vedení radnice zatím nemá o Pivovarské zahradě Slavností Zlaté stezky zatím úplně jasno. „Štěpánčin park by měl být součástí slavností, ale zatím nevíme, v jakém rozsahu,“ řekl. Vysvětlil, že finální terénní práce ve Štěpánčině parku zhotovitelská firma provede podle dohody až zjara. „Terénní úpravy budou stát dost peněz a my rozhodně nehodláme investici znehodnotit,“ dodal s tím, že radní a tým, který připravuje Slavnosti zlaté stezky budou o začlenění parku diskutovat a na dalším jednání zastupitelů by mělo být k dispozici více informací. „Stejně tak mluvíme o tom, jak začlenit do slavností nové letní kino. Zároveň ale nechceme veškeré dění přesunout z centra města,“ ujistil.

Policisté zadrželi muže a ženu, kteří dlouhodobě dováželi z různých míst České republiky na Prachaticko pervitin. Na snímku je zajištěná droga z domovních prohlídek a prohlídek aut.
Prachatický toxi tým válí, distributoři drog od soudu bez trestu neodcházejí

Vladimír Lang (Nezávislí) s poznámkou o tom, že bývalá opozice tlačila dřívější vedení města Prachatice k výrazným změnám koncepce Slavností Zlaté stezky. „Jaké výrazné změny v koncepci připravujete vy pro letošní rok,“ ptal se. O koncepci slavností podle slov Jana Bauera radní mluvili zatím jednou o tom, kdo by mohl být hlavním hostem slavností, jaké budou kapely, jaké bude rozložení stánků, kde bude zázemí pro soumary či partnerská města. „Doporučili jsme, aby vstupné zůstane stejné,“ ujistil starosta. Místostarosta Jan Kotrba kolegům zastupitelům řekl, že vedení města plánuje vrátit slavnostem historický ráz. Proto aktivně jedná se spolky, které se starají o historii a mají historii jako svůj koníček. Zároveň Jan Kotrba oslovil agenturu, která historické aktivity realizuje a už má k dispozici nabídku. „Naše představa je taková, že během dne by měly mít slavnosti historickou podobu, která během dne propluje k moderní muzice,“ popsal své představy Jan Kotrba s tím, že to, jak budou letošní Slavnosti Zlaté stezky vypadat, vedení města přestaví za zhruba měsíc.