Možná až kolem tisícovky návštěvníků se přijelo podívat na zajímavý program, který Slavnosti medu nabízely. „Určitě nám pomohlo i počasí. Je to však nádhera vidět, kolik lidí se do Včelné vypravilo. A to je jen začátek akce,“ uvedl hodinu po zahájení starosta Buku Antonín Mráz a dodal: „Je vidět, že má smysl podobné akce dělat.“

Všechny účastníky u vstupu vítaly obrázky dětí ze Šumavských Hoštic, samozřejmě na téma týkající se včel. Řízné tóny Dechového orchestru ZUŠ Vimperk napovídaly, že se budou všichni bavit a hned na začátku vše rozproudily i vimperské mažoretky. Včelaři připravili zajímavou výstavku s několika zastaveními, kde se mohli návštěvníci dozvědět něco ze života včel, vývoji včelařství, i třeba to, které květy mají včely nejraději. Nemohl chybět med, včelí vosk ani různé výrobky na medovém základu. Obsypaný byl neustále stánek, kde byl k vidění prosklený úl. Každý tak mohl naživo vidět, jak to v takovém včelstvu vypadá. Připomněli se i hasiči. Ti ukázali, že jejich historická stříkačka, kterou doprovázely „včeličky“ na povoze taženém koňmi, je stále funkční a v případě potřeby je připravena na zásah.

„Je to tady nádherné. Jsme na Šumavě na dovolené a dozvěděli jsme se o této zajímavé akci. Zajímavé jsou ukázky různých řemesel, ale nejvíce se nám líbil ten prosklený úl. Je zajímavé takto vidět, jak v něm včely žijí,“ pochválil akci Radek Fiala z Kladna.