Radary na výpadovce na Volary a ve Vodňanské ulici u základní školy od zítra 1. července měří rychlost projíždějících vozidel. Prachatickému deníku to potvrdil Jan Klimeš, místostarosta Prachatic. „Ve středu 1. července dopoledne oficiálně přebíráme provoz celého systému,“ řekl Jan Klimeš. Doplnil, že dva noví zaměstnanci, kteří se budou o agendu přestupků starat, jsou patřičně zaškoleni a do konce tohoto týdne začnou jednotlivé přestupky z radarů také zpracovávat.

Systém funguje tak, že radar, který zjistí překročení rychlosti, odešle data na přestupkové oddělení Městského úřadu v Prachaticích. „Z úřadu budou následně přicházet řidičům pokuty,“ upřesnil prachatický místostarosta. Šoférům ale nebudou za porušení pravidel silničního provozu přičítány body do karty řidiče.

Nový radar před školou ve Vodňanské ulici už je připraven. Měření v Prachaticích začne od července.
OBRAZEM: Nové radary v Prachaticích už visí u silnic

Důkazy pro prokázání přestupku jsou jasné. Kamery zaznamenají nejen rychlost a registrační značku auta, ale také vytvoří snímek vozidla. Zjištěný přestupek musí být ze strany úřadu zpracován do roka od jeho zjištění. „Tak dlouho to u nás trvat nebude,“ ujistil Jan Klimeš.

Radary nechalo město Prachatice nainstalovat před dvěma týdny. Jsou tři. 

Měření rychlosti v Prachaticích:
- U Základní školy ve Vodňanské ulici je informativní radar s měřením rychlosti.
- Na výpadovce na Volary je měření obousměrné úsekové od křižovatky s Novou ulicí k semaforu.
- Ve směru od Volar je před semaforem umístěn radar s okamžitým měřením.
- Radary pronajalo město Prachatice od 1. července na jeden rok.
- Úsek měřené rychlosti nemusí být podle zákonné normy označen.