Do kolaudace, která se uskutečnila minulý čtvrtek, se na umělý povrch sportoviště mohli všichni jen dívat. To už patří minulosti.

„Konečně můžeme bezpečně skákat do dálky, běhat jak krátké, tak dlouhé tratě. Míčové hry sice bylo možné hrát i na pískovém hřišti, ale tohle je zcela jiná kvalita,“ shrnul Horálek. Z lehkoatletických disciplín teď mohou žáci využívat šedesátimetrovou čtyřdráhu, dvě zhruba stopadesátimetrové dráhy a sektor pro skok daleký. Pro vrh koulí podle slov ředitele školy budou žáci nadále využívat pískové hřiště nebo po menších úpravách travnatou plochu vedle nového sportoviště. Až bude dořešeno ukládání sportovního nářadí, budou moci školáci trénovat venku i skok vysoký. „Žáci budou mít patřičný rozběh z různých stran. Zatím jsme limitování rozměry tělocvičny a úhel rozběhu je horší,“ dodal zástupce ředitele pro druhý stupeň Lumír Vozábal.

Při slavnostním otevření mimo jiné ředitel školy slíbil i to, že hřiště bude moci využívat také veřejnost. „Už jsme stanovili režim, podle kterého se bude hřiště pronajímat,“ upřesnil Petr Horálek. Podmínkou je, aby ve skupině, které bude škola hřiště na základě podepsané smlouvy hřiště pronajímat, byl alespoň jeden plnoletý člověk. V letošním roce bude pronájem za symbolickou jednu korunu na hodinu.

„Jsme rádi, že jsme se konečně dočkali pořádného sportoviště. V minulých podmínkách byla složitá nejen vlastní výuka, ale také nebylo možné pořádně trénovat ani jen základní disciplíny, které jsou potřeba pro lehkoatletické olympiády. Teď je to ideální i z hlediska bezpečnosti a dá se běhat téměř za každého počasí,“ pochvaloval si včera nové hřiště při hodině tělocvikář Milan Mík. Nové hřiště chválili i samotní žáci. „Určitě je to o sto procent lepší. Dřív jsme běhali na pískovém povrchu, ale tenhle je lepší,“ poznamenal Josef Riederer, který se už teď těší na to, až si tu se spolužáky zahrají při tělesné výchově některou z míčových her. Z těch nabízejí nové podmínky malou kopanou, volejbal, házenou, streetball a v dohledné době se vyznačí i hřiště pro nohejbal.

„Alespoň podle prvních zkušeností se zdá, že povrch je hodně rychlý, i když se to s minulými podmínkami hůř srovnává. Každopádně jsme poslední dva roky trénovali jen na pískovém hřišti, takže tohle je zásadní změna k lepšímu,“ dodal Milan Mík.

Deník/Miroslav Fuchs