„Jde o poslední investici, kterou naše základní škola potřebuje. Všechno ostatní se nám podařilo opravit, zrenovovat nebo vyměnit v době uzavření školy vinou pandemie covidu,“ popsala husinecká starostka.

Podle projektu vyjde stavba hřiště na osmnáct milionů korun. Při stavbě nového sportoviště zároveň dojde ke změně vstupu do základní školy. „Ten bude nutné o pár metrů posunout, protože součástí atletického oválu jsou také tři sprinterské dráhy. S tím souvisí také jeho úprava na bezbariérový. Hřiště na malou kopanou bude uprostřed oválu. V jeho okolí pak prostor na skok či hody. Víceúčelová hřiště pak budou smět využívat sportovci na volejbal i nohejbal,“ popsala projekt Ludmila Pánková.

Travnaté hřiště před školou nahradí ovál pro trénování atletických disciplín. O hřiště na kopanou děti nepřijdou.Travnaté hřiště před školou nahradí ovál pro trénování atletických disciplín. O hřiště na kopanou děti nepřijdou.Zdroj: Deník/Jana Vandlíčková

Aby toho nebylo málo, projekt počítá s opravou oplocení kolem celého areálu školy a školky. „Nové hřiště bude tak trochu odměna za výborné sportovní výkony našich dětí, které až dosud trénovaly na trávě, krtinách a asfaltu,“ uzavírá plány pro příští rok husinecká starostka.