Ředitel základní školy Ladislav Vovesný je seznámil s tím, že škola by v budoucnu mohla zůstat jen na Starém městě a v Bavorovské ulici a město by na provozu školy mohlo opravdu ušetřit.


K tomu by ale město muselo vytvořit příhodné podmínky. Z budovy na Starém městě by například musela být přestěhována městská knihovna. Potom by objekt v Tržní ulici mohlo město pronajmout. „Úspora by ale byla možná jen v případě, že by se podařilo budovu pronajmout subjektu, který nemá přímou vazbu na výdajovou část rozpočtu města," uvádí ve své zprávě ředitel školy.


Starosta města Oldřich Petrášek potvrdil, že netolická knihovna se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostoru. I jí by tak změna mohla být ku prospěchu. „Samozřejmě jsou určité možnosti, jak by se dala situace řešit, nějaké nápady máme. Nerad bych ale o něčem spekuloval," uvedl starosta města.


Přesto připustil, že knihovna by se mohla přestěhovat například právě do budovy školy v Tržní ulici a ne do budovy radnice, jak se také před nějakou dobou uvažovalo.


„Víme už, na čem jsme, můžeme vycházet z analýzy a zvažovat všechny možnosti. Teď může diskuse opravdu začít," konstatoval starosta a dodal, že se radní chtějí vyvarovat ukvapených rozhodnutí.