Místo lyží či jiného sportovního vybavení obsahoval položky jako ledničky, sporák, koště či palandy. Nicméně se celá záležitost ukázala jako velice jednoduchá a logická.
„Ski klub Šumava vyhrál soutěž o pronájem areálu Vodník a městu platí 70 tisíc ročně za to, že zde může provozovat svoji sportovní činnost a autokemp. Ten lyžaři dál pronajímali a nyní byl tento podnájem ukončen, a to ze zdravotních důvodů podnájemce,“ uvedl situaci starosta města Pavel Dvořák.

Vybavení koupí

Inventura však ukázala, že ačkoli město vlastní chatky, jejich vybavení na seznamu majetku chybí a nejsou tedy součástí předaných objektů. Bylo tedy svoláno jednání mezi dosavadním podnájemcem a tedy majitelem vybavení, radnicí a lyžaři.
Výsledkem jednání, které účastníci hodnotili jako velice seriózní, byla třicetitisícová nabídka na odkoupení veškerého vybavení chatek. Jenže, kde oněch třicet tisíc vzít?
„Našli jsme peníze v rozpočtu rady města, která tam má nevyčerpané prostředky. Proběhlo jednání rady, a ta zastupitelstvu navrhla vyhovět žádosti Ski klubu Šumava a na odkoupení zařízení chatek přispět a tím jim umožnit plného využívání areálu,“ pokračoval starosta. S míněním rady souhlasili jednomyslně i zastupitelé, a tak lyžaři mají k chatkám i potřebné vybavení.

Jaroslav Pulkrábek

Více v tištěném vydání v pátek 19. prosince 2008.