Když před téměř třemi lety tehdy ještě ředitel Sportovního zařízení Prachatice Jaroslav Dárek Černý a tehdejší místostarosta Robert Zeman plánovali nový skateboardový park v areálu městského stadionu, radní byli pro. V západních Čechách tehdy byli na prohlídce podobného zařízení. Dali peníze a nechali udělat projektovou dokumentaci. Dokonce je vydáno stavební povolení.

Letos se situace změnila. Radní měli minulý týden odsouhlasit prováděcí dokumentaci. To se ale nestalo. „Vždyť přeci většina zastupitelů tehdy souhlasila, že skateareál opravíme. Teď by měla říct většina, že to nechceme," zlobí se zastupitel Robert Zeman (Pro Prachatice), že zhotovení dokumentů v radě neprošlo. Argumentoval tím, že se nemusí stavět hned, ale mít projekt připravený v šuplíku a ve chvíli, kdy bude vypsán grantový program, se do něj může město přihlásit. „Vždycky jsme projekty připravovali do šuplíku," vzpomněl. Jaromír Markytán, vedoucí investičního odboru města, ujistil, že pokud by se program našel, bude otázka asi měsíce, aby se prováděcí dokumentace připravila.

Co se mělo změnit?Podle představy prachatické radnice by měla být do skateareálu zařazena také garáž, která
slouží jako sklad pro Sportovní zařízení.
Právě tam měl být betonový bazén pro skateboarding s celoročním využitím. Na garáž by pak navázal celý moderní betonový park.  

Starosta Martin Malý (Nezávislí) zkonstatoval, že obnovu nikdo nezastavil. „Může se postavit, ale později," řekl. Ředitelka Sportovního zařízení Radovana Kutláková přiznala, že nejméně dvanáct milionů korun, které by musela investovat, jsou při stavu městského stadionu příliš. „Ani vy sám byste si nepostavil na zahradě bazén, kdyby vám padala na hlavu střecha domu," řekla.