„Tým jsem od trenéra Pokorného převzal hned po druhém kole. S vedením jsme si řekli, že cíl pro nadcházející sezonu bude záchrana. Na podzim jsme ovšem uhráli prachmizerných 13 bodů a obsadili čtrnáctou příčku v tabulce," hodnotil dnes již bývalý trenér SK Čkyně Jaromír Kainc špatný vstup do soutěže. Těžko se mu hledala slova na to, aby uvedl hlavní příčiny tohoto kolapsu. „Faktory, které zapříčinily situaci, do které jsme se dostali, musíme hledat ve více věcech. Zaprvé si myslím, že letos nás provázela velká smůla v podobě zranění klíčových hráčů. Kupříkladu, když jsme na začátku jara hráli v plné sestavě, tak jsme zvládli všechny tři úvodní duely venku. Poté ale v zápase s Třeboní přišla znovu řada zranění. Do sestavy jsme nemohli počítat s Vondráškem, Králem nebo kapitánem Kvapilem. Všichni tito hráči byli v týmu nepostradatelní," uvedl výčet absencí Kainc.

SK Čkyně tak musel do řady utkání nasazovat spoustu hráčů z dorostu, kteří sice bojovali, ale výsledkově se jim nedařilo. „Sestavu jsme každý víkend doslova lepili, ale musím na rovinu říci, že přístup některých hráčů na tréninku i v mistrovských duelech nebyl dobrý. Měli jsme velké štěstí, že jsme krajský přebor zachránili, jelikož v posledním zápase v Prachaticích jsme ještě v 80. minutě vedli o jednu branku, ale poté ostudně prohráli. Všechno tak za nás uhrála Hluboká, které musíme na dálku velice poděkovat," řekl dále Jaromír Kainc, který se po sezoně rozhodl ve Čkyni skončit. „Tento ročník byl velmi náročný, a já se nakonec rozhodl, že nebudu s týmem pokračovat. Netvrdím, že jsem ze čkyňského fotbalu odešel natrvalo, ale v současné situaci mě nenapadá příliš pozitivních věcí, které by mne donutily setrvat," přiznal na rovinu danou situaci bývalý trenér.

Jediný světlý bod, který tedy Čkyni v sezoně potkal, byl již zmiňovaný úvod jara, kdy tento klub zaznamenal sérii dobrých výsledků. „Přes zimu jsme se snažili nabrat síly k tomu, abychom se zachránili co nejdříve. Zvítězili jsme v několika utkáních venku a poté vše korunovali skvělým vítězstvím doma proti Soběslavi. Připadalo mi, že se tým opravdu zvedl, ale to bylo jen pouhé zdání. Ve zbylých utkáních jsme opět podávali špatné výkony, takže dojem z právě skončené sezony je špatný. Jsem zklamaný z přístupu hráčů, jelikož podle mého názoru měli navíc," myslel si Kainc.

Čkyně tedy sice udržela krajský přebor, ale její vedení muselo ihned po posledním zápase na jaře řešit, kdo povede tým v nadcházejícím ročníku. „Nakonec jsme se s představiteli klubu dohodli na tom, že SK Čkyně bude trénovat dvojice Václav Turek – Michal Uhlík. Podle mého názoru je to skvělá volba, jelikož tito trenéři jistě místní fotbal opět pozvednou," věří v budoucnost klubu Jaromír Kainc, kterého sice nepotěšil výkon A mužstva, ale dojem z nepovedené sezony mu vylepšili mladí fotbalisté Čkyně.

„Například už v naší přípravce jsme měli řadu dobrých výsledků, takže doufám, že se s naší mládeží bude v takovémto duchu pracovat i nadále. Já osobně do těchto kluků vkládám své naděje a byl bych moc rád, kdyby jednou oblékali dres Čkyně v mužích," dodal závěrem Jaromír Kainc.