Obyvatelé z Nového Dvora, kteří se pravidelně jednou týdně setkávají na svých „schůzích", i letos připravili vlastní vítání Nového roku o několik dní dříve, než je obvyklé. Sešli se ve Zdíkově včera večer a vítání roku 2014 se protáhlo až do dnešních ranních hodin.
Další silvestrovské akce v regionu jsou připraveny na úterý, tedy na Silvestra.


Již počtrnácté vyjede z Vimperka zvláštní silvestrovský vlak na Kubovu Huť. V předchozích třinácti letech se cestující podívali mezi piráty, na divoký západ i blízký východ, prožili pohádku i horor, přenesli se do středověku i budoucnosti. Letošní ročník se bude nést v duchu detektivním, plném logiky, dedukce, kriminalistického štěstí i tvrdé práce malých šedých buněk. „Zvláštní vlaky Českých drah, které se staly spolupořadatelem akce, odjíždí z vimperského nádraží a zamíří na Kubovu Huť. Na nejvýše položené železniční stanici v Čechách bude pro cestující nachystáno tradičně občerstvení, prohlídka techniky Horské služby, úřadovna vlakové pošty a pojízdná pohádková kancelář," zve Stifterův pošumavský železniční spolek.


S Peklíkem se pak pro změnu mohou zájemci vydat na Silvestrovský výstup na Kleť. Od 13 hodin se koná na Kleti Silvestrovská děkovná bohoslužba.


V pravé poledne se koná Silvestr i na Bučině nedaleko Kvildy.


Na Nový rok zase nebude chybět celá řada tradičních akcí, mezi nimi například výšlap na libínskou rozhlednu, který už se pro Prachatické stal v podstatě novoroční povinností, výšlap na Boubín, ale v Prachaticích pak také novoroční ohňostroj.
Ten se nekoná o půlnoci na Silvestra, ale až na Nový rok odpoledne.