Snad ještě větší překvapení způsobila jména nových radních, zejména pak Jiří Cais za ODS, který bude příští čtvrtek na ustavujícím jednání zastupitelů navržen k hlasování jako kandidát na nového místostarostu Vimperku.

Nakolik je vytvořená linie čtyř uskupení silná, se ukáže ve čtvrtek. Na ustavujícím jednání zastupitelstva se potvrdí, zda dohoda na novém složení vedení města vydrží, nebo pro uklidnění veřejnosti obětuje Jiřího Caise. „Tohle téma jsme společně diskutovali, a to i s Jiřím Caisem. Věřím, že bude platit dané slovo, pokud se někdo rozhodne jinak, budu to respektovat. V každém případě jsem osobně Jiřímu Caisovi doporučila, aby na informace, které se objevily v médiích, reagoval a vysvětlil je. Je na něm, zda to učiní a jak,“ uzavřela Jaroslava Martanová, kandidátka na starostku města Vimperk.

Ustavující jednání zastupitelstva tak může mít velmi podobný průběh, jako před čtyřmi roky. Tehdy to byl Pavel Dvořák, kterému se nakonec nepodařilo obhájit post starosty a v následných hlasováních neprošel u zastupitelů ani jako možný místostarosta a nedostal se ani do rady města, přestože v té době jím vedené SNK-ED získalo dokonce pět mandátů.

Sám Pavel Dvořák získal od voličů druhý nejvyšší počet hlasů. Nedostal se ani do kontrolního či finančního výboru, které zpravidla získávají opoziční strany. Kontrolní výbor vedl v minulém volebním období za ČSSD Petr Bednarčík a finanční výbor za ODS Jiří Cais.

Ustavující jednání zastupitelů Vimperku se uskuteční ve čtvrtek 6. listopadu od 16 hodin v sále městského kulturního střediska za účasti veřejnosti.