Oprava zhruba dvou a půl kilometru silnice z Volar ke skládce posypového materiálu na Stögrově Huti bude dříve než se předpokládalo. Dodavatelská firma Strabag má sice povolenou částečnou uzavírku silnice až do poloviny července, ale podle informací Martina Bartizala ze Strabagu bude plný provoz obnoven s prvním dnem letošních letních prázdnin. „Dnes dokončíme finální vrstvu na jednom jízdním pruhu. V pondělí se pustíme do druhého,“ upřesnil Martin Bartizal postup prací pro Deník. Předpokládá, že pokud budou přát klimatické podmínky, začne plný provoz na silnici první třídy, která je z Volar jedinou možnou trasou na hraniční přechod s Bavorskem, už před začátkem příštího víkendu.

Strabag se do práce pustil v pondělí 17. června s tím, že jako první přišlo na řadu vyčištění krajnic, následovalo odfrézování obrusné vrstvy asfaltu. Nejhlubší propadliny v komunikaci byly opraveny a teprve pak přišel na řadu spojovací nástřik a pokládka finální obrusné vrstvy. Jízdní pruh od Lenory na Volary stihli řemeslníci od Strabagu za dva dny, protože počasí přálo. Opačný směr by mohl být hotov s velkou pravděpodobností v úterý příští týden. Jako poslední pak přijde na řadu nástřik vodorovného značení.

Oprava silnice z Volar na Stögrovu Huť. | Video: Deník/Jana Vandlíčková

Ředitelství silnic a dálnic, které je správcem komunikace, předpokládalo, že opravy budou trvat 25 kalendářních dnů. Už teď je ale jisté, že Strabag krátí práci na silnici a omezení pro řidiče na zhruba polovinu času. „Oprava dvou a půlkilometrového úseku vyjde na devět a půl milionu bez DPH,“ uvedl mluvčí jihočeského Ředitelství silnic a dálnic v Českých Budějovicích Adam Koloušek.