Řidič kamionu přijíždějícího z Rakouska včera odpoledne zablokoval silnici z Nové Pece k hraničnímu přechodu ve Zvonkové. „V tuto chvíli nikdo k přívozu v Bližší Lhotě nedojede," řekl včera kolem třetí hodiny Martin Grožaj s tím, že na místo míří dva vyprošťovací vozy. „Provoz ale je zastaven z obou směrů nejméně do sedmi hodin večer," upřesnil včera odpoledne Martin Grožaj.
Dopoledne pak narazil do svodidel řidič, který nezvládl jízdu po zasněžené vozovce, v kopci u osady Leptač. „Auto vyprostila těžká technika. My jsme zajistili úklid vozovky," doplnil Martin Grožaj s tím, že provoz při této nehodě nebyl zastaven.
Zimní past na řidiče, sedlo na Kubovu Huť, bylo včera v poledne průjezdná bez větších problémů a jak potvrdil řidič kamionu Jiří Müller z Tábora, nikde cestou z bavorského Pasova nenarazil na sebemenší problém. „Horší to bylo v pondělí v noci, kdy to dost klouzalo, ale díky tomu, že některé kamiony cestu přes hraniční přechod Strážný vzdaly, nezůstal jsem nikde viset," popsal řidičské sněhové radovánky Jiří Müller. Z Vimperka, kde se zastavil na obědě, pak míří se svou Avií do Prahy, a tam to prý bude mnohem horší.