Prachatickému deníku to potvrdila mluvčí městské policie Blanka Rokůsková. Jeden z měřičů je stabilně umístěn na silnici od Starých Prachatic u přechodu u Základní školy ve Vodňanské ulici.

Dva nové radary v minulém týdnu nainstalovala firma Jiří Darebníček – DAS, jež vyhrála výběrové řízení, do Husinecké ulice a na obchvat města směrem na Volary. Podle slov vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích Ivany Jeřábkové budou tyto dva měřiče na místě už nastálo. „Jeden z nich je napájen solárním panelem a jeden pak z veřejného osvětlení," vysvětlila Ivana Jeřábková. Hlídky tak nebudou mít starosti s nabíjením a vyměňováním baterií.

Město za nové měřiče rychlosti zaplatilo celkem sto osm tisíc korun. „Osmdesát čtyři tisíce korun jsme ale získali z grantu od Jihočeského kraje, neboť jde o bezpečnostní prvky na komunikacích," upřesnila vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy.

Stávající dva radary, kterými městští strážníci disponují už několik let, tak mohou využít na jiných místech ve městě. Podle slov mluvčí strážníků Blanky Rokůskové mají hlídky přesný rozpis, kam radary umisťovat a k tomu také mají připravené závěsné stožáry. Měřiče se tak nepravidelně objevují hlavně v místech, kde je omezená nejvyšší povolená rychlost jízdy. „Střídají se v ulicích Solní a Osecká a také na Velkém náměstí," upřesnila Blanka Rokůsková.