Jeden z opravovaných úseků je podle Martina Grožaje z prachatické správy a údržby silnic (SÚS) od mostu přes Dubský potok, následně firma opraví celý průtah osadou Žíchovec a poslední část bude volný úsek silnice mezi Dětským domovem Žíchovec a obcí Těšovice. „Ač může někoho datum oprav zarazit, jde o práce plánované, nebylo možné je provést dřív v souvislosti s rekonstrukcí silnice v Husinci nebo mostem ve Strunkovicích nad Blanicí,“ upřesnil Martin Grožaj, že deset dní, v nichž má vybraná firma práce provést, bude stačit. „Tedy v případě, že budou přát klimatické podmínky,“ doufá.

Na objízdnou tras bude nutné najet už na kruhovém objezdu u Těšovic, kde podle informací Václava Kalouse, dopravního inženýra Policie ČR v Prachaticích, musejí šoféři odbočit na Netolice a z Netolic pak pokračovat do Bavorova. „Objízdná trasa je stanovena pro veškerou dopravu. Projet tudy mohou i nákladní auta,“ řekl Václav Kalous.

Martin Grožaj upřesnil, že půjde o pásmové opravy. Jako první musí firma odfrézovat původní asfalt „Následně budou zhodnoceny podkladní vrstvy silnice a v místech, kde to bude nutné, dojde k lokálním výspravám pevnější ložní vrstvou a novým povrchem,“ popsal.

Nejvíce komplikovaná a nejdelší bude oprava silnice v osadě Žíchovec, kde jsou ve vozovce umístěné šachty inženýrských sítí. Zároveň Martin Grožaj upozornil, že průjezdná zůstane křižovatka na Strunkovice a Dubskou Lhotu. Silničáři začnou opravovat těsně za ní a vozovku vyspraví až na hranici okresů.

Opravy na silnici II/141:

- První úsek oprav se týká části silnice od mostu přes Dubský potok ke křižovatce na Chocholatou Lhotu.

- Druhý úsek je mezi DD Žíchovec a obcí Těšovice.

- Třetí úsek je průtah silnice osadou Žíchovec.