Celý bod odložili na neurčito. Starosta Martin Malý vysvětlil, že nákup technologie na dokrytí komerčních televizí by se stal precedentním rozhodnutím. „Pak by mohl přijít kdokoliv a dožadovat se finanční spoluúčasti při posílení signálu na cokoliv dalšího," vysvětlil starosta Martin Malý s tím, že úkolem města rozhodně není šíření televizního signálu.
Místostarosta Zeman ale tvrdí, že je nutné se o dokrývači televizního signálu znovu pobavit. Jako nejpřijatelnější mu připadá červnové pracovní jednání zastupitelů. To je totiž bez veřejnosti a zastupitelé si tak mohou vyříkat své názory. „Lidé dokrývač chtějí a není jich málo, to je pro mě priorita, proto se o zařízení chci bavit," uvedl včera pro Prachatický deník Robert Zeman.
V současné době připadá v úvahu pouze dokrývač na Šibeničním vrchu u vodojemu, firma Profi Invest totiž znovu zjišťovala, zda je možné mít zařízení v Národní ulici na panelovém domě. Měření ale ukázalo, že to není vhodná varianta. A tak náklady na pořízení dokrývače jsou celkem asi 380 tisíc korun.

Převaděč signálu:
Firma Profi Invest slíbila městu zdarma stožár, na který by Česká televize umístila technologii na dokrytí svých programů. Prachatičtí by museli zaplatit technologii na dokrytí komerčních televizí asi za 200 tisíc korun. K tomu by pak zaplatili postavení stožáru u vodojemu nad městem. Ročně by pak město platilo poplatek za kmitočet asi 25 tisíc Kč a náklady na údržbu cca 10 tisíc Kč a provoz zařízení cca 6 tisíc korun.