Dopoledne si klienti STROOMu Dub vyrobili vánoční ozdoby z vizovického těsta, zazpívali koledy a potom se již knihovnou linula vůně vánočního pečiva v podobě minivánoček. Než se vánoční pečivo upeklo, paní knihovnice četla vánoční příběhy z knih z knihovního fondu.

Na závěr si klienti STROOMu Dub při ochutnávce pečiva, ke kterému popíjeli vánoční čaj, zhodnotili uplynulý rok strávený v Městské knihovně Prachatice. Jelikož se jim zde velice líbilo, budou knihovnu navštěvovat pravidelně i v příštím roce.

V odpoledních hodinách Čítárnu při akci Čtení s babičkami navštívila paní Mgr. Libuše Dortová, aby dětem v předvánočním čase přečetla pohádky. V oddělení provoněném vánočním pečením si tak skoro padesát dětí pochutnávalo na minivánočce při poslechu pohádek Václava Říhy.

Na závěr si děti i s paní Libuší Dortovou zazpívaly koledy za doprovodu paní knihovnice, která hrála na klávesy. Celý den byl krásně vánoční a všem se v Městské knihovně Prachatice v oddělení pro děti a mládež moc líbilo a odcházeli velice spokojeni. A podobné setkání si všichni rádi zopakují.

Ludmila Bicanová