„Naše Beny, jak jí s láskou oslovujeme, již loni obdržela Cenu Celestýna Opitze, což je ocenění za vzor v péči o nemocné a jinak potřebné,“ připomněl Robert Huneš, ředitel hospicu.

Sestra Benedikta v prachatickém hospicu pracovala 11 let, a kdyby ji řeholní povinnosti letos v létě nedonutily změnit působiště, pracovala by tam stále. Sestra Benedikta vyniká nesmírnou obětavostí, skutečným uměním naslouchat a ve vhodnou chvíli přispět dobrou radou.

Vyhlašovatelé soutěže, což jsou Diakonie ČCE a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR sestru Benediktu přestavují: „V prachatickém hospicu neúnavně doprovázela umírající a jejich blízké v těžké životní situaci. Tím, čím se mimo jiné odlišovala od ostatních, byla její ochota pomáhat nejen pacientům, ale i kolegům v týmu. Práce v hospicu je těžká, určitě náročnější psychicky než fyzicky, a sestra Benedikta tu vždy byla pro všechny, kteří potřebovali podpořit, poradit nebo vyslechnout. Kolegové se na společnou službu se sestrou Benediktou vždy těšili, protože byla optimistická a udržovala dobrou náladu zpěvem nebo vtipy, které dobře a ráda vypráví.“

„Do naší práce vnášela laskavost, něhu, vrozenou moudrost a obětavost. Je nekonečnou studnicí humoru a zdrojnicí víry pacientům i kolegům. O své víře příliš nemluví, o to více ji žije. Cena veřejnosti jí právem náleží. Děkujeme za vše, Beny,“ gratuloval k získání titulu, Robert Huneš.