A zaměstnanci sesazovny by nebyli jediní, koho by se ukončení provozu dotklo. 
V pronájmu má část prostor v objektu i firma se čtyřiceti zaměstnanci. Ta by jako jediný uživatel budovy provozní náklady nebyla schopna utáhnout. Že je situace skutečně na hraně, připouští i starostka Volar a současná jednatelka sesazovny dýh Martina Pospíšilová. „Na zavření," zněla zhruba před měsícem její odpověď na otázku, jaká je v sesazovně situace. Jedním dechem ale dodala: „Snažíme se docílit toho, aby sesazovna nemusela být uzavřena a zaměstnanci nepřišli o práci." A to se podařilo.

Městská společnost se přesto dlouhodobě potýká 
s minimálním zájmem o hlavní produkt, jímž je sesazenka. „Není pro ni na trhu odbyt. V současné době se měsíčně udělá, když hodně, tak tisíc metrů, a to zhruba dvě desítky zaměstnanců rozhodně nemůže uživit," podotkla starostka.

Nový výrobní program, který by plnohodnotně nahradil pro Volary dlouholetou tradiční výrobu, se nepodařilo najít ani bývalému jednateli Petru Kubaštovi. Ten navíc přibližně v polovině roku skončil. Z velké části tak sesazovnu drží nad vodou doplňková kontrola gumových těsnění a peníze z pronájmu  výrobních prostor.