Seniorka zřejmě nestačila tempu manžela a ztratila se mu z dohledu i doslechu. Když se mu ji po více jak hodině a půl nepodařilo najít, vrátil se zpět do obce Čkyně, odkud přivolal pomoc.

Po pohřešované seniorce byla ihned vyhlášena pátrací akce, do které se zapojili vimperští a volynští policisté, dosahový důstojník Územního odboru Prachatice, policejní psovod, Sbor dobrovolných hasičů Čkyně, Hasičský záchranný sbor Vimperk a vyslán na pomoc při pátrání byl také policejní vrtulník.

"Kontakt se seniorskou nebyl možný, jelikož u sebe neměla mobilní telefon. Naštěstí se ženu před jednadvacátou hodinou podařilo v pořádku vypátrat. Seniorka zbloudila několik kilometrů od Čkyně, než se dostala do Štítkova, kde požádala o pomoc. Úspěšnou pátrací akci tak mohli policisté ukončit. Seniorka, až na vyčerpání, neutrpěla žádná viditelná zranění," uvedla prachatická policejní tisková mluvčí Martina Joklová.

Policisté opět apelují na občany, aby se na vycházky do přírody nevydávali bez mobilních telefonů, kterými si mohou rychleji přivolat potřebnou pomoc.