V první polovině roku se senioři ze Seniorské občanské společnosti, z.s. naučili správně vyslovovat, číst, počítat, ale také zpívat a hrát různé hry. Někteří studenti trénovali anglický jazyk se svými vnoučaty, plnili domácí úkoly a těšili se na další lekce výuky. Hodiny probíhaly každý týden vždy v úterý a ve středu pod vedením paní ředitelky Městské knihovny Prachatice Hany Mrázové a lektorky Evy Pavlové.

Krásným zpestřením byl týden tak zvaných mobilit, kdy litevští partneři z knihovny ve městě Ignalina a norští partneři z oblastní knihovny Ostfold přijeli se svými studenty v seniorském věku a společně s námi strávili týden plný zážitků. První dva dny s námi absolvoval i pan starosta Ing. Martin Malý, který partnery zároveň přivítal a promítl jim prezentaci o městě Prachatice.

Navštívili jsme nejkrásnější místa Jižních Čech, památky zapsané na seznamu UNESCO, ale také přírodní rezervace na Šumavě. Společný týden byl završen koncertem v kostele svatého Jakuba, ze kterého si partneři odnesli příjemnou vzpomínku na celý pobyt v Prachaticích. Druhý semestr výuky anglického jazyka začne na podzim a studenti se mohou těšit na nové příležitosti ve vzdělávání, příkladem mohou být hodiny informačních technologií.

Jana Mojhová, knihovnice MěK Prachatice