Zároveň byla v domově zahájena výstava fotografií na skle, v přízemí domova, od fotografa Karla Rabenhaupta s názvem: Cvičení šité na míru. Cvičení v domově je dobrovolnicky se seniory realizováno již několik let a z posledního roku byla připravena výstava, která potěšila nejen samotné účastníky her, ale i kolemjdoucí, kteří do domova přicházejí a to ať již na návštěvu, nebo do jídelny, nebo prochází jen tak.

Zimní hry: Poté při slavnostním zahájení vystoupila skupina Klapeto mažoretky Vimperk pod vedením Alžběty Rückerové, která sklidila velký potlesk od všech přítomných. V úvodním slovu promluvila ředitelka domova Hana Vojtová, poděkovala dobrovolníkům za aktivity, které v domově provádí. Radka Paulová, radní města se připojila a řekla, že ráda podpoří zajímavé a smysluplné akce nejen pro seniory. Arny Petráček řekl, že když se chce, tak se dá dosáhnout mnohého. V závěru úvodního ceremoniálu ukázal i své medaile z paralympiády, které získal v disciplíně plavání. Poté všichni účastníci i rozhodčí obdrželi od hlavního sponzora Radky Paulové šálu a vyrazili ke splnění jednotlivých disciplín.

Pět stanovišť kopírovalo ZOH – 1) stavba hlediště z židlí, 2) rozpoznávání oblečení a potřeby pro lyžaře, krasobruslaře, sáňkaře, běžkaře, 3) dále pak curling, 4) střelba, 5) stavba loga ZOH v Pchjongčchangu. V závěru, kdo splnil jednotlivé disciplíny, získal nejen diplom, ale i teplé ponožky od dalšího sponzora Jana Bauera, zastupitele města, poslance PS PČR.

Posezení v kavárně domova bylo oslazeno dobrou kávou a zákusky, které vytvořili klienti společnosti STROOM Dub u Prachatic.

Jmenovitě děkujeme dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli: Stanislav Švancar, Miroslav Kolafa, Hana Princová, Zdena Hrůzová, Iva Jeřábková, Karel Hrůza, Hana Rabenhauptová, Zdeněk Krejsa, Jiří Gabriel Kučera, Adam Pošta, Lucie Rabenhauptová, Helena Hanušová, Daniela Bžochová, Karel Rabenhaupt.

Hanka Rabenhauptová