Ti si na včerejší den naplánovali sportovní hry. Když je ráno přivítalo uplakané počasí, rozhodli, že je prostě jen přesunou pod střechu, některé disciplíny nahradí jinými, ale soutěžit rozhodně budou.


„Počasí nám nepřeje, ale rozhodně nám to neubere na dobré náladě," uvedla za organizátory, Městskou organizaci svazu důchodců, Zdeňka Hrůzová.
Senioři se pustili už do čtvrtého ročníku her. Dvakrát se jednalo o olympijské hry, to v olympijských letech, nyní podruhé o seniorské sportovní hry. „Bohužel se nám omluvily týmy z Českých Budějovic, Vlachova Březí a Cehnic, důvodem bylo počasí. Přesto tu je deset družstev, která jsou napříč všemi seniorskými organizacemi ve městě a z domova pro seniory. Do soutěží se pustí na čtyřicet seniorů," poznamenala Zdeňka Hrůzová.


Tradičně našli soutěžící zázemí v Domově pro seniory Mistra Křišťana v Prachaticích. „Takové aktivity vítáme, jsme rádi, když to u nás žije. Postavili jsme dokonce dva týmy," uvedla ředitelka domova Hana Vojtová se slovy, že senioři z domova se na soutěžní klání určitě poctivě připravovali.


Na zápolení byl natěšený i Jiří Ludačka. Ten se nejvíce těšil na sudoku. „Každý den doplňuji sudoku v Prachatickém deníku, takže mám praxi," prozradil. Jeho týmu, který byl jen tříčlenný, se nakonec podařilo přemluvit prachatickou radní Radku Paulovou, aby jejich tým posílila o potřebného čtvrtého soutěžícího. „Tak já to zkusím, snad to zvládnu," smála se.


Na všechny disciplíny se těšila i Anna Bouchalová z Prachatic. „Jsem tu už potřetí, je tu legrace, pobavíme se. Jen to počasí nás do slova a do písmene dneska vyšplouchlo," poznamenala.


Seniory čekalo několik disciplín. Zmiňované sudoku, tradiční házení kroužky, jízda na rotopedu, ale tentokrát i disciplína, která je překvapila, a to jízda na elektroskútru na čas. „Nebojte, má čtyři kola, takže to zvládnete," smála se Zdeňka Hrůzová při představování disciplín.


Nechyběly ale ani krabicové puzzle nebo nordic walking. A navzdory dešti se senioři vydali i ven, to aby házeli míčem na koš.


„To dáš, neboj se," povzbuzovali se senioři navzájem. Souhlasně navíc přikyvovali ve chvíli, kdy Zdeňka Hrůzová řekla, že není důležité, aby vyhráli, ale to, že vlastně vůbec něco dělají. „Účastním se opravdu rád," dodal Jiří Ludačka.