Letošní sezona Dostupné Šumavy podle informací zástupce ředitele pro dopravu společnosti zástupce ředitele pro dopravu Zbyňka Hupáka startuje v úterý 17. května. Zájezdy se konají mimo hlavní turistickou sezónu v měsících květen a červen (od 17. května do 30. června; 21 termínů) a na podzim, v září a říjnu (od 6. září do 27. října 2022; 24 termínů). "V letošním roce budeme jezdit po obdobných trasách a místech jako loni, ale se dvěma novinkami. Navštívíme místa jako kostely v Dobré Vodě včetně muzea a na Hůrkách, jezero Laka, Enviromentální středisko Špičák, vrchol Pancíř s rozhlednou, bývalý Starý Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel," přiblížil Zbyněk Hupák trasu výletu po Šumavě. Nově jsou pak zařazena místa Nový Brunst - bývalá sklárna a v rámci Roku mokřadů také rašeliniště u Skelné. V případě zájmu osazenstva zájezdu se je rovněž možné ještě zastavit u pramenu Řezné.

Nedotčená krajina příhraničí i louky plné krav, koní a ovcí, to je Šumava.
Šumava je balzám pro duši. Podívejte se na tu nádheru

Ve středu je možné do autobusu Dostupné Šumavy nastoupit v Nepomuku, Horažďovicích, Strakonicích nebo Vimperku. V úterý a ve čtvrtek zase v Plzni, Přešticích, Klatovech, Kolinci či Sušici. Cena zájezdu činí 400 až 500 korun za osobu v závislosti na nástupním místě. Cena zahrnuje dopravu a odborného průvodce šumavským prostředím. Počet míst v autobuse je stanoven na třiatřicet. "Zájezd bude zajišťován vhodnými moderními autobusy s klimatizací apod. V případě poptávky ze strany cestujících na přepravu elektrického vozíku, nasadíme nízkopodlažní autobus s potřebnou kapacitou," doplnil zástupce ředitele pro dopravu.

Příjem rezervací probíhá každý pracovní den mezi 8. a 14. hodinou po telefonním čísle 602 533 691. Přihlášky už probíhají a vzhledem k uvolněným protiepidemickým podmínkám a nástupu pěkného počasí se termíny začínají poměrně plnit. "Případní zájemci by proto neměli s objednáním váhat," uzavřel Zbyněk Hupák.