Přijede za nimi totiž architektka, která jim představí návrh podoby dětského hřiště, a to včetně finančního rozpočtu. Jedná se o zónu aktivního odpočinku, v níž by si na své měly přijít všechny generace.

„Když jsme před dvěma lety začali jednání o vybudování hřiště, ještě jsme netušili, co všechno máme před sebou. Situace se postupně ukázala jako velmi komplikovaná,“ popisuje Kateřina Kulhánková z občanského sdružení Dupy Dub.

Komplikace

Nejprve organizátory u vybrané plochy zastavil územní plán ze sedmdesátých let minulého století, kde bylo v těchto místech počítáno se silnicí.

„S tím jsme se společně s vedením obce vypořádali. Jenomže v tu chvíli pro změnu začaly problémy s bývalým prasečákem, který se v místě nachází. Rozběhl se kolotoč o odkupu prasečáku v dezolátním stavu. Obec jej v tuto chvíli odkupuje. A když už se zdálo, že je vše vyřízené, zjistili jsme, že přímo na této ploše měla ležení americká armáda, takže musíme nechat pyrotechniky celou oblast prověřit, aby zde nebyla nějaká válečná munice,“ říká ke komplikacím Kateřina Kulhánková. Zítra od 17 hodin mají Dubští sezení nad architektonickým návrhem připravované zóny. „Zatím ještě nemáme představu, jak drahé hřiště bude. To všechno se dozvíme zítra při veřejném projednání. Na něm si budou moci i místní obyvatelé říci k podobě hřiště své,“ poznamenala Kateřina Kulhánková.

Benefice

Dubští navíc v polovině června uspořádali i benefiční akci v místním zámku, další benefici pak chystají letos na podzim.

Už několikrát navíc v místě, kde by mělo dětské hřiště vzniknout, uspořádali kuličkiádu, tu zopakují už v neděli od 14 hodin.