Další semafory zmizely ze silnic regionu. Tentokrát si oddychnou řidiči na silnici první třídy, která vede přes Lenoru směrem na Houžnou. Jedná se o silnici ve směru do Německa.

Opravy mostůDva mosty v nevyhovujícím technickém stavu nechalo opravit Ředitelství silnic a dálnic na silnici první třídy.
Opravy začaly na konci srpna, trvat měly do posledního listopadového dne.
Na začátku tohoto týdne zmizely semafory, od včerejška je silnice průjezdná úplně. 


Ředitelství silnic a dálnic, pod jehož správu silnice první třídy spadají, tu nechalo opravit hned dva mosty. Opravy si vyžádaly dopravní omezení, doprava tu byla od konce srpna řízena semafory.


„Dnes jsme mosty otevřeli," potvrdil včera vedoucí provozního oddělení Ředitelství silnic a dálnic České Budějovice Vladimír Berka. Podle jeho slov tak zmizela všechna dopravní omezení, která si opravy vyžádaly „Stavba měla trvat do konce listopadu, firma to stihla o něco dříve. Je pravda, že byla rychlá, pracovalo se tu i o víkendech, oba dva mosty jsou opravené za tři měsíce," poznamenal.
Důvodem, proč ředitelství silnic a dálnic nechalo mosty opravit, byl hlavně jejich špatný technický stav. Konstrukce už měly svá nejlepší léta za sebou, zatékalo do izolací, bylo nutné opravit zábradelní systém, římsy a další.


„Teď už je všechno hotové, včetně svodidel a řidiče už nebude na této komunikaci nic omezovat," doplnil Vladimír Berka.
Podle starostky Lenory se nejednalo o velkou komplikaci, a to ani pro místní.


„Byly to dvě různé opravy, nejprve jeden a pak druhý most. Nikdo z našich obyvatel si nestěžoval, že by mu vadilo, že musí chvíli počkat na semaforech. Nevím o tom, že by tu měl někdo zásadní výhrady proti dopravnímu omezení. Navíc ti z místních, kteří nechtěli čekat, jezdili jinou cestou, přes Zátoň, není to sice zkratka, je to zhruba stejně dlouhá cesta, ale byla bez čekání," poznamenala Jaroslava Krnáková.