„Jedná se skutečně o velice rizikové místo. Nezodpovědným řidičům jsme zde naměřili dokonce i sto třiceti kilometrovou rychlost. Když si člověk uvědomí, kolik dětí zde denně chodí, bylo by jenom otázkou času, než by se stalo neštěstí,“ popisuje starostka města Martina Pospíšilová.
Podle jejích slov si především maminky dětí na nebezpečný úsek často stěžují. „Je pochopitelné, že mají o své ratolesti starost. Samozřejmě zde hrozí nebezpečí i pro ostatní obyvatele města či návštěvníky. V minulosti zde dokonce již jedno projíždějící auto trochu ťuklo do přecházejícího dítěte. Vše se ale naštěstí obešlo bez zranění. Nechceme nechat nic náhodě, a proto je na místě, problém co nejdříve vyřešit,“ popisuje dále rizikovou situaci starostka.
V současné době je prvořadým úkolem Volarských příprava vhodné projektové dokumentace. „Následně nás čeká výběrové řízení na zhotovitele. Byla bych velice ráda, kdybychom všechno stihli do začátku nového školního roku,“ zhodnotila na závěr plány města Martina Pospíšilová. „Křižovatka se semafory je na tomto místě velice potřebná. Někteří řidiči zde jezdí doslova neuvěřitelnou rychlostí a zbytečně tak ohrožují zdraví nejenom procházejících děti, ale samozřejmě i své vlastní. Já osobně tuto změnu velice uvítám, protože mé děti docházejí do místní základní školy. Jsem ráda, že se celý problém konečně vyřeší ku prospěchu všech,“ myslí si Petra Tržilová z Volar.