Je jich dohromady osm, jedno z nich je vyhrazeno pro tělesně postižené. Město řešení parkování v ulici SNP zvažovalo několik let, ale na konkrétní stavbu došlo až letos, byť na základě poněkud zvláštního vyjádření obyvatel panelového domu v těsné blízkosti dnes již existujícího parkoviště.

Město totiž obyvatele panelového domu obeslalo dotazníkem a chtělo znát jejich názor, zda by s parkovištěm souhlasili, či nikoliv. Jak před časem potvrdil Martin Malý, starosta Prachatic, z pětatřiceti zaslaných dotazníků se odpovědi vrátily pouze od třinácti z nich a jen osm jich bylo souhlasných. "Je to pro nás jasný signál, že parkoviště máme postavit," vysvětlil v červnu letošního roku prachatický starosta Martin Malý a přidal srovnání: „K volbám také chodí třeba čtyřicet procent voličů a platí."Na konci června pak zastupitelstvo stavbu parkoviště schválilo. Stát mělo zhruba osm set tisíc korun. Investice ovšem nezahrnovala pouze vybudování vlastních osmi parkovacích míst, která slouží k podélnému parkování, ale také k přeložení vedení veřejného osvětlení, nového chodníku podél bytového domu včetně vstupů k němu, v jednom místě menší schodiště a také nové nástupy k přechodu pro chodce se zvýrazněním pro zrakově postižené. Jediné, co změněnému prostoru chybí, je zeleň, ať už v podobě stromů, nebo keřů. V minulosti totiž v dnes již bývalém travnatém pásu mezi chodníky rostlo několik okrasných třešní. Ty ale pstupně jedna po druhé bez náhrady zmizely. 

Další nová parkovací místa nechává město v tuto chvíli budovat na druhém konci Prachatic v ulici Budovatelská, které by mělo být hotovo v říjnu.