Před zraky úřednic prachatické pobočky VZP se ve středu odpoledne zastřelil praktický lékař Bohumír Doul, který měl svou ordinaci ve Vacově a zajišťoval lékařskou pohohotovost a přepravu pacientů pro okolní obce ale i pro Sušicko.V závodní péči měl rovněž firmu Solo Sušice.

„K události došlo před půl čtvrtou odpoledne v prvním patře budovy a mohu potvrdit, že šlo o sebevraždu zastřelením z legálně držené zbraně,“ řekla Deníku prachatická policejní mluvčí Radka Sovová. Lékař záchranné služby se na místě zmohl pouze na konstatování smrti zastřelením. „Nelze vyloučit, že smrt muže měla příčiny v podání trestního oznámení ze strany VZP na podvodné jednání lékařů na Prachaticku. Věc ale šetří krajská policejní správa a zatím v ní nebylo rozhodnuto,“ odpověděla Sovová na dotaz, zda i vacovský lékař v podvodech figuroval. Případ krajští policisté šetří, nikdo není schopen říci, zda šlo opravdu o podvodné jednání a jakou částku mohl lékař nesprávně vyplněnými výkazy od pojišťovny získat.

„Pro nás je to obrovská ztráta, měli jsme tu komfort, na který jsme si rychle zvykli,“ shodují se lidé ve Vacově. Včera na budově ordinace visela černá vlajka, ale bez udání důvodu byla zavřená.

Šestapadesátiletý Bohumír Doul pomáhal jako lékař přední české lyžařce Kateřině Neumannové, předtím chodci Jožkovi Pribilincovi a řadě dalších špičkových sportovců. Působil i u atletů v Kataru.

Mezi jeho záliby patřila především myslivost.

V neděli se Doul zúčastnil ještě závodu Xterra v terénním triatlonu na Hluboké, nic nenasvědčovalo jeho úmyslům spáchat sebevraždu. Bavil se, vše bylo v naprostém pořádku.

"Schopnějšího člověka jsem v životě neviděl", říká jeho přítel Michal Piloušek, bývalý český reprezentant v dlouhém triatlonu.