Staré ani nové petice nejsou potřeba. Lidé na Lázních, Libínském Sedle, Městské Lhotce nebo i jinde mohou odložit případné protesty. Prachatický deník před dvěma dny získal informaci, že diskuze mezi vedením radnice a střeleckého klubu o budoucnosti Střelnice v Prachaticích se blíží ke konci.

Co navrhují?Střelci a vedení města mají od března 2015 jasno. Střelnice se nikam stěhovat nebude.
Obě strany souhlasí s odhlučněním, tedy zastřešením budovy.
Střelci dají k dispozici objekt v ceně znaleckého posudku. Město svůj díl splatí investicí do úprav.


Střelnice Prachatice zůstane tam, kde je. Alespoň to tvrdí jak starosta Martin Malý, tak předseda občanského sdružení Střelnice Prachatice, které střelnici vlastní, Josef Amort. „Domluvili jsme se na jejím zastřešení a tudíž odhlučnění," ujistili. Jisté je to, že město ani střelci nehodlají hledat jiné místo a soustředí se na její odhlučnění tím, že střelnici zastřeší. „V současné chvíli řešíme varianty, zda založíme něco jako společnou firmu, nebo zda střelci objekt převedou do vlastnictví města s tím, že se za symbolickou částku stanou nájemníky prostoru," vysvětlil starosta. Dohodou město při schválení nového územního plánu dokáže prolomit stavební uzávěru na okolních pozemcích. Získá navíc objekt, s nímž má další plány. „Do budoucna chceme mít na střelnici ještě zastřešenou halu na tenis či squash," poodhalil starosta.


Střelci od chvíle, co se začalo možné stěhování střelnice řešit, říkají, že jim je jedno, kde budou sport provozovat. „Rozhodně nechceme blokovat výstavbu ve městě," uvedl Josef Amort. Upřesnil, že poslední slovo je na jejich straně a nejdéle v červnu předloží vybranou variantu a smlouvu ke schválení zastupitelům.