Sbírka proto pokračuje. „Momentálně jsme s vybranými penězi zhruba na polovině částky, kterou na zvon potřebujeme. Část darovaných prostředků byla v kasičkách, na část sepisujeme darovací smlouvy. Rozhodně jsme byli překvapeni příspěvkem od neznámého dárce, který do kasičky vložil rovných padesát tisíc korun," uvedl starosta Bohumil Petrášek.

Jaký je počet těch, kteří přispěli na účet města nebo přímo do kasiček, starosta nezná. V radě řešíme pouze ty dárce, kteří chtějí s městem sepsat darovací smlouvu. Pomalejší postup sbírky podle ujištění Bohumila Petráška záměr pořízení nového zvonu rozhodně nehatí. „Nicméně termín, který jsme zvažovali při vyhlašování sbírky a který měl směřovat k letošním městským oslavám, je v tuto chvíli už prakticky nereálný," připustil starosta.

Do sbírky zatím město nezapojilo vimperské rodáky. „Pokud někdo z nich zaslal peníze přímo na účet, je to možné. Ale zatím se neuskutečnilo to, co rodáci slíbili, že uspořádají jednorázovou sbírku a výtěžek předají," doplnil starosta Petrášek.

Pokud se týká jména pro nový zvon, to mohou Vimperáci pomoci vybrat z pěti návrhů. Ty město zveřejnilo na svých webových stránkách i s vysvětlením, jak je možné pro některý z návrhů hlasovat. Lidé mohou vybírat ze čtyř jmen pro nový zvon. Ten by měl jak pro současné, tak budoucí generace Vimperáků rozeznívat třikrát denně městskou zvonici