Zatím neveřejný je podle slov starosty Martina Malého seznam ulic, které by chtělo město v příštím roce rekonstruovat. „Plány máme, ale rozpočet zatím neviděli všichni zastupitelé. Diskutovat o něm budeme v pondělí v radě města a pak bude následovat pracovní diskuze se zastupiteli," řekl prachatický starosta.


K jeho konečnému schválení by mělo dojít v pondělí 16. prosince.


Největší investicí příštího roku by měla být stavba nového sběrného dvora za průmyslovou zónou, která je zatím ještě pod čarou. „Rozpočtované náklady jsou 49 milionů korun před výběrovým řízením, které je může snížit nebo zvýšit," zkonstatoval Martin Malý. Až poté, kdy bude město znát dodavatele stavby, dozví se také přesnou částku dotace. Soutěž v tuto chvíli běží. V každém případě během zimních měsíců se rozhodne. „Pokud vše půjde podle plánu, můžeme na jaře začít stavět," řekl.


Rozpočet města Prachatice bude vyrovnaný a město na výdajích i příjmech operuje s částkou 218 milionů korun. „Chceme snížit úvěrovou angažovanost města, a to o přibližně osm milionů korun," zdůraznil Martin Malý a doplnil, že úvěry města budou letos k poslednímu prosinci na částce 35 milionů korun, tedy nejnižší za posledních 15 let.


S dalšími investicemi v příštím roce město počítá do vodohospodářského majetku. Má připravené také projekty na zateplení základních škol v ulicích Zlatá stezka a Národní. „Počítáme také se stavbou hokejbalového hřiště v parku Mládí. To bude jedna z největších položek výdajové části rozpočtu," uzavřel.