Prachatičtí radní dostali před zhruba týdnem na stůl studii na rozšíření služeb krytého bazénu. S návrhy ředitelky Sportovního zařízení souhlasí a Radovana Kutláková může zadat vypracování projektové dokumentace pro vydání stavebního povolení. Prachatickému deníku to potvrdil starosta města Martin Malý. „Změny v bazénu jsou velkého rozsahu, a tak jsme se shodli, že budou provedeny v několika etapách. Projekty budou ještě letos,“ upřesnil starosta.

První z etap, přesněji proměna pánských šaten na wellness, by mohla být provedena už v příštím roce. „Ale to pouze v případě, že se nám podaří získat dotaci na obnovu umělého povrchu hřiště na městském stadionu,“ uvedl starosta. Háček je totiž 
v tom, že veškeré úpravy bude financovat Sportovní zařízení z příspěvků městského rozpočtu. A rekonstrukce umělého trávníku je na řadě jako první.

Změny bazénu se líbí také opozičnímu zastupiteli Robertu Zemanovi, který má materiály pro radu města k dispozici. „Věřím, že se zamyslí i nad tím, aby tam byla slaná voda pro lidi s různými typy ekzémů,“ řekl. Lituje však, že informace zatím nezazněla veřejně. „To je škoda, lidé by měli vědět, kdo s čím přichází,“ dodal. 

Co se chystá?
I. etapa: Přestavba vstupní haly a sestěhování šaten do stejného podlaží, i tak zůstanou oddělené.
II. etapa: Umístění wellnes do uvolněných pánských šaten.
III. etapa: Budování rehabilitačních prostorů a aqua cvičení.
IV. etapa: Venkovní úpravy v zahradě bazénu.