Přesto silný vítr vyvrátil odhadem osmačtyřicet tisíc kubíků. „Zatím se jedná o prvotní odhady, nejsou to konečná čísla. Nejvíce škod je na Stožecku, kde jsme škody sčítali už v srpnu,“ uvedl Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava. Podle jeho slov je tu odhadem dvacet tisíc kubíků popadaného dřeva. „Zhruba deset tisíc kubíků je na Borovoladsku, po pěti tisících kubíků na zbytku území, kdy třeba na Srní jsou tři tisíce,“ upřesnil Jan Dvořák.

Už v září bylo jasné, že škody po srpnové bouřce do zimy pracovníci parku zlikvidovat nezvládnou. „Nyní se k tomu přidaly další škody. Přednostně je budeme likvidovat na cestách a podél cest a samozřejmě tam, kde bude procházet bílá stopa. Jsme na začátku zimy,“ přiblížil tiskový mluvčí.

Podle všeho část prací na likvidaci škod bude pokračovat i v zimě, nebude se ale týkat míst, kudy povedou lyžařské stopy. „Zbytek prací se pak přesune na jaro. I když je číslo čtyřicet osm tisíc kubíků vysoké, není tak ohromné, jako byly naše prvotní odhady,“ doplnil Jan Dvořák.