Také starosta Martin Malý potvrdil, že letní kino a jeho provoz v letošním roce nebude mezi klíčovými tématy k řešení. „Letní kino pro letošní rok řešit s největší pravděpodobností nebudeme. Z diskuse v zastupitelstvu vyplynulo, že do areálu v letošním roce investovat nebudeme a spíše se zaměříme na hledání možností jeho dalšího využití s ohledem na již uskutečněnou digitalizaci kina Národka," zdůraznil prachatický starosta.

Současně připustil, že vzhledem ke skladbě a počtu filmů klasického formátu je v dnešní době promítačka v letním kině prakticky k ničemu. „Jednou z možností, jak řešit využití letního kina pro jeho účel, je zakoupit starší repasovanou promítačku, která by uměla promítat filmy v digitálním formátu. Budeme spolu s vedoucím kina a radním Kamilem Štěpánem sondovat možnosti na trhu, a pokud by se něco vyskytlo, nejspíše bychom předložili zastupitelům návrh na dodatečné financování," nastínil Martin Malý jednu z variant, jak znovu začít s promítáním v letním kině.

To by ale stejně neřešilo stoprocentně úvahy, jak využít celý areál a skutečnost, že už by si zasloužil důkladnější obnovu. „Pokud jde o technický stav areálu, ten souvisí v tuto chvíli v první řadě s jeho využitím pro promítání. Pokud budeme chtít, aby zde kino zůstalo, je zřejmé, že se bude muset investovat i do stavebně technického stavu areálu, ať už by se to týkalo sociálního zázemí, laviček, sítí a podobně," doplnil starosta.

Obdobně vidí využití letního kina i ředitel Kulturních a informačních služeb města Prachatice Michal Piloušek. „Rád bych využil letní kino i pro pořádání jiných kulturních akcí, především koncertů. Problém ale je tak trochu ve velikosti areálu i v jeho umístění. Ale pokud bych měl zahrnout tento areál do plánů na kulturní akce, chtělo by to mít dlouhodobější koncepci jeho využití ze strany města. Zatím je vše otevřené, i když jeden dva větší koncerty přes léto bych si tam představit uměl," dodal Michal Piloušek