Ten se snažil městu objekt odprodat, když tentýž dům od města odkoupil v roce 1997 za 365 tisíc korun. Prodejní cena v té době podle vedoucího odboru hospodářského a bytového Martina Kalouse odpovídala havarijnímu stavu objektu.


Soukromý vlastník dům zrekonstruoval a momentálně se jej snaží nabízet k odkoupení prostřednictvím realitní kanceláře. „V různých realitkách jsem jej registroval zhruba rok za cenu kolem 6,1 milionu korun. Majitel dům včetně pozemků městu nabízí za cenu 3,98 milionu korun,“ shrnul Martin Kalous. Ten zastupitele současně upozornil na zástavní práva, která se k objektu váží, i na pravděpodobnost, že se jedná o bytový dům s několika bytovými jednotkami.
Na vedoucího odboru hospodářského a bytového se dokonce obrátila i zástupkyně realitní kanceláře s tím, aby město přestěhovalo nájemníky z bytového domu, aby byl lépe prodejný.


Nabídku zopakoval vlastník i starostovi města Bohumilu Petráškovi. „Údajně má zájemce, který by zde ubytoval nájemníky, jimž nebude vadit lokalita, ve které se dům nachází,“ potvrdil starosta a upozornil, že město v současné době na takovou transakci nemá peníze. „Majitel domu mi vytýkal, že město znehodnotilo lokalitu tím, že jsme do sousedního objektu nastěhovali současné nájemníky. Podle mých informací zde ale stejní nájemníci bydleli již v době, kdy vlastník dům od města kupoval,“ zdůraznil Petrášek.